Založ si blog

„Aby nám platničky narástli a budeme bez bolestí. ” – MUDr. Pavol Kostka

Pacient, ktorý trpí degeneratívnou chorobou chrbtice a spĺňa kritériá pre zaradenie do medicínskej starostlivosti impedančnou terapiou, má počas prvých týždňov vypracovaný dlhodobý regeneračný plán. Analýzou 9 831 pacientov, ktorí sumárne absolvovali 248 643 impedančných terapií, vznikol syntézou dát znalostnej databázy dlhodobý regeneračný plán, ktorý pozostáva z blokov a im priradených fáz.

Práve tento plán ukazuje predpokladané zmeny, ktoré sa budú diať:
– na úrovni terapií impedančnou metódou
– na úrovni obmedzení aktivít pacienta
– na možnej kontrole pacienta v objektívnej klasifikácii, ktorú táto metóda ponúka.

 

V preklade to znamená, že pacient dokáže na základe priebehov grafov sledovať, k akým zmenám v organizme dochádza a dokáže jednoznačne objektívne posúdiť, či sa jeho stav zlepšuje alebo stagnuje.

 

Dlhodobý regeneračný plán pri aplikácii metódy impedančnej terapie – všeobecné rozdelenie

1. Blok – zameraný na zníženie bolestivosti
1. fáza – zaraďovacia
2. fáza – RT symptóm
3. fáza – zaradenie individuálneho cvičenia

2. Blok – zameraný na zvyšovanie fyzického výkonu
4. fáza – zaradenie tréningov
5. fáza – analýza metabolizmu – úprava hmotnosti
6. fáza – fixácia regenerácie

3. Blok – nemedicínsky proces so zameraním sa na odstránenie faktorov, ktoré môžu viesť k opätovnému vzniku degeneratívnej choroby chrbtice

 

Pri analýze pridanej hodnoty našej metódy na človeka sme spozorovali prítomnosť zaujímavého úkazu, ktorý sme nazvali RT symptóm.

 

RT symptóm alebo objavenie sa retrospektívnych ťažkostí je subjektívne vrátenie ťažkostí spätne v čase. Znamená to, že pacient začína pociťovať ťažkosti, ktoré sa u neho objavovali v minulosti. Nemusí sa jednať o ťažkosti akútneho charakteru. Patria tu zväčša bolesti kĺbov, brucha, pichania v okolí srdca, pocity ako trpnutie, porucha koncentrácie a podobne. Neschopnosť stimulovať organizmus s cieľom vybaviť RT symptóm vnímame ako poruchu regenerácie organizmu na úrovni ozdravenia. Pacienti, u ktorých RT symptóm nieje tak ľahko vybaviteľný, majú predĺžený čas regenerácie. Okrem toho u nich sledujeme aj pokročilejší nález degeneratívnych zmien na chrbtici.

 

Záver:

V rámci informačného systému sledujeme viac ako 50 parametrov, ktoré tvoria dynamické zmeny priebehu funkcie generátora SEI (špecifický elektrický impulz) a jeho spätnej väzby, ktorá je odrazom prebehnutej reakcie organizmu na SEI. Odpoveď na SEI sledujeme dominantne ako náboj meraný na elektródach a priebeh odpovede organizmu na SEI zaznamenávame v podobe krivky, ktorú môžeme prirovnať ku krivke EKG. V našej databáze máme približne 1 000 000 záznamov impedančných terapií. Informačný systém spracováva odpoveď organizmu na SEI a porovnáva s údajmi v databáze. Takto klienta parametrizujeme a priraďujeme mu špecifický SEI. Aby sme vytvorili špecifický SEI, je potrebné syntetizovať dostatok dát z impedančných terapií. V súčastnosti rozoznávame 10 skupín, pre ktoré je definovaný špecifický SEI a na úrovni klienta ešte definujeme od 10 do 15 podtypov.

Zoznam pacientov Kliniky Kostka

26.06.2018

A tak sa mi splnil sen. Pred časom som sa totiž rozhodol, že by som sa chcel stať lekárom. Iste mi dáte za pravdu, že to nie je najľahšia škola. Pre mňa to platilo taktiež. Niekedy to šlo viac »

Spine 2018 – Medzinárodná konferencia v Londýne

24.06.2018

Človek by sa nemal báť prezentovať svoje skúsenosti a vedomosti. Nebolo tomu inak ani na medzinárodnej konferencii Spine 2018 v Londýne, kde som prednášal o svojich medicínskych výsledkoch za viac »

Impedančná terapia – elektrofyziologická potenciálová metóda

08.06.2018

Degeneratívne ochorenia chrbtice sú hlavnou príčinou bolesti krku, krížov a dolných končatín či už s alebo bez poškodenia nervových štruktúr v chrbticovom kanáli. Ich výskyt rastie s vekom. viac »

bankomat, peniaze, banka

Štedrý bankomat dával viac než mal, pracovníčka si poplietla bankovky

12.12.2018 09:18

Rakúsky bankomat vydával na radosť zákazníkov viac peňazí, než koľko si žiadali. Namiesto dvadsaťeuroviek prístroj vyplácal päťdesiateurové bankovky.

Theresa Mayová

Mayovej budú vyslovovať nedôveru ako líderke strany

12.12.2018 09:08, aktualizované: 09:13

Hlasovanie sa uskutoční medzi 19.00 h a 21.00 h SEČ.

motocykel, motorka, premávka, skúter

Cestári upozorňujú na poľadovicu, sneženie a hmlu

12.12.2018 08:21

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné.

29Porosenko-SITA-3X 1

Porošenko páli mosty pod Ukrajincami

12.12.2018 08:00

Ukrajinský prezident Petro Porošenko pokračuje v pláne pálenia mostov s Ruskom. Väčšina Ukrajincov to však odmieta.

pavolkostka

Degeneratívne ochorenie chrbtice je liečiteľné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 18163x
Priemerná čítanosť článkov: 1211x

Autor blogu