Založ si blog

Impedančná terapia – elektrofyziologická potenciálová metóda

Degeneratívne ochorenia chrbtice sú hlavnou príčinou bolesti krku, krížov a dolných končatín či už s alebo bez poškodenia nervových štruktúr v chrbticovom kanáli. Ich výskyt rastie s vekom. Vznik a zhoršovanie degeneratívnych zmien chrbtice významne ovplyvňuje genetická predispozícia, zápalové mechanizmy, telesné preťažovanie, a poruchy výživy medzistavcových platničiek. V mladom a strednom veku sa ochorenia prejavujú ako ochorenia poškodenej platničky, v strednom a vyššom veku aj ako ochorenia zúženia chrbticového kanála. Nechirurgická liečba, ktorá zahŕňa pokojový režim a adekvátnu medikamentóznu liečbu a rehabilitáciu, je účinná u 80-85% pacientov na úrovni subjektívnych príznakov. Operačná liečba je indikovaná u 10% pacientov, u ktorých pri konzervatívnej liečbe pretrváva dráždenie, alebo sa celkovo pacientov stav zhoršuje. Neodkladnú operačnú liečbu vyžadujú zriedkavé syndrómy. Zvyšných 5-10% pacientov napriek dostupnej liečbe zostáva chronicky postihnutých a to najmä s pretrvávajúcou bolesťou chrbta.

Operačná liečba u pacientov s chronickou bolesťou chrbta býva málo úspešná. Indikuje sa pri výraznom funkčnom zneschopnení.

Prognózu stavu pacientov ovplyvňuje závažnosť prejavov, možnosť poskytnutia rýchlej adekvátnej liečby a psycho-sociálno-ekonomické faktory.

Degeneratívne zmeny chrbtice ako civilizačné ochorenie bolo možné doteraz štandardne liečiť medikamentóznou alebo nemedikamentóznou liečbou, avšak nikdy ho nebolo možné celkom odstrániť.

Teóriu, že tieto degeneratívne zmeny chrbtice sú nezvratné, môžeme považovať za prekonanú. Dôvodom je metóda impedančnej terapie.

Prezentovaná metóda impedančnej terapie otvára nový pohľad na liečbu a prognózu degeneratívnych zmien chrbtice. Výsledky liečby impedančnou terapiou u pacientov s degeneratívnymi ochoreniami chrbtice sú dôvodom, prečo si dovoľujeme ponúknuť inovatívny liečebný proces pre ostatné zdravotnícke zariadenia s objektívne merateľným výsledkom. Sme jediní, ktorí túto metódu prezentujú na kongresoch a odborných stretnutiach nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Popredné vedecké autority v Európe už prejavili záujem o metódu indukovanej regenerácie, ktorú budeme oficiálne prezentovať na svetovom kongrese, zameranom na ochorenia chrbtice v Londýne 11.-12.6.2018, kde sme dostali jedinečnú možnosť predstaviť túto metódu ako jeden z troch hlavných kongresových speakerov.

https://spine.conferenceseries.com/abstract/2018/method-of-intervertebral-plate-growth-by-impedance-therapy

Nakoľko uvedená metóda nebola do dnešného dňa podrobená nezávislému vedeckému výskumu, rozhodol som sa už v minulosti písomne obrátiť na Vedeckú radu Slovenskej akadémie vied, ako som už písal v predchádzajúcom blogu. Jej poslaním je, okrem iného, realizovať’ nezávislý vedecký výskum v lekárskych vedách a oblastiach, ktoré sú zamerané na inovatívne technológie a diagnostiku. V nadväznosti na vymedzené poslanie SAV som požiadal o možnosť spolupráce so SAV pri vedeckom výskume tohto inovatívneho postupu. Žiaľ, ani po opakovaných listoch mi zo strany SAV do dnešného dňa nebola doručená žiadna odpoveď. Z dôvodu, že SAV nereaguje na moje listy a je mi tým znemožnená prezentácia môjho unikátneho medicínskeho objavu, obrátil som sa preto na zdravotnícky výbor NR SR a poslancov NR SR s prosbou o pomoc pri odprezentovaní tohto jedinečného medicínskeho objavu.

Výsledok bol taký istý.

Význam impedančnej terapie však nekončí iba na úrovni degeneratívnej choroby chrbtice. Jej vplyv sme dokázali taktiež na prostatické tkanivo u mužov.

Ku dnešnému dňu sme nenašli jediné pracovisko, ktoré by niečo také dokázalo zrealizovať.

 

Bratislava 2018                                                                                MUDr. Pavol Kostka – neurológ

Zoznam pacientov Kliniky Kostka

26.06.2018

A tak sa mi splnil sen. Pred časom som sa totiž rozhodol, že by som sa chcel stať lekárom. Iste mi dáte za pravdu, že to nie je najľahšia škola. Pre mňa to platilo taktiež. Niekedy to šlo viac »

Spine 2018 – Medzinárodná konferencia v Londýne

24.06.2018

Človek by sa nemal báť prezentovať svoje skúsenosti a vedomosti. Nebolo tomu inak ani na medzinárodnej konferencii Spine 2018 v Londýne, kde som prednášal o svojich medicínskych výsledkoch za viac »

MUDr. Pavol Kostka – štúdia liečby

07.06.2018

Štúdia liečby degeneratívnej choroby chrbtice inovatívnou metódou impedančnou terapiou (kód štúdie: KIT01/2018EU-SR - skrátená verzia) Porovnávacia štúdia monitorujúca účinok impedančnej viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.

pavolkostka

Degeneratívne ochorenie chrbtice je liečiteľné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 22765x
Priemerná čítanosť článkov: 1518x

Autor blogu