Založ si blog

Spine 2018 – Medzinárodná konferencia v Londýne

Človek by sa nemal báť prezentovať svoje skúsenosti a vedomosti. Nebolo tomu inak ani na medzinárodnej konferencii Spine 2018 v Londýne, kde som prednášal o svojich medicínskych výsledkoch za posledné obdobie. Dostal som možnosť odprezentovať svoju metódu impedančnej terapie zúčastneným profesorom.

https://spine.conferenceseries.com/scientific-program.php?day=1&sid=4588&date=2018-06-11

Samozrejme, že človek cíti určité napätie a nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Hneď po úvodnom slove to ale z človeka opadne a ide si svoje. Zúčastnení mi venovali pozornosť a v diskusii adresovali otázky spojené s metódou, liečebnými postupmi a výsledkami medicínskych pozorovaní. Zaujímali sa akým spôsobom je možné vytvoriť 3D modely z magnetickej rezonancie, ako môžeme vytlačené modely na 3D tlačiarni overiť pri porovnaní s magnetickou rezonanciou a ponúkali svoj pohľad na možnosť využitia metódy v praxi. Je dôležité povedať, že nikto zo zúčastnených sa vo svojej praxi nestretol s 3D zobrazením a následným 3D modelom, či už postihnutých alebo aj zdravých častí ľudského tela.

Vyjadrenia profesorov boli vzrušujúce.

Metódu impedančnej terapie nazvali inovatívnym postupom pri liečbe degeneratívnej choroby chrbtice z doposiaľ neprezentovaným unikátnym výsledkom. Predložené dôkazy o raste medzistavcovej platničky v prezentovaných kazuistikách považovali za výnimočný dôkaz o existencii regenerácie ľudského organizmu neivazívnou metódou bez potreby medikamentov.

Konštatovali, že doteraz na žiadnej svetovej konferenecii nikto nepredložil tak hmatateľné dôkazy o výsledkoch akéhokoľvek liečebného postupu pri degeneratívnej chorobe, akými boli tie naše.

Prof. Dr. Walter Bini , ktorý je neurochirurg, hľadal odpoved na to, ako je možné aplikovať moju metódu pri liečbe degeneratívnej choroby chrbtice na jeho pracoviskach v Saudskej Arábii, v Taliansku a v Nemecku.

Prof. W S El Masri z univerzity Keele v Anglicku sa zaujímal o možnost uplatnenia vo vedecko výskumných témach na univerzite.

Prof. Dr. Thamer A. Hamdan sa zaujímal o možnosť spolupráce medzi slovenskými lekármi a zahraničnými univerzitami ohľadom vedecko-výskumných projektov zo Slovenska.

Eric M. Massicotte prednášal o pooperačnej starostlivosti krčnej chrbtice a o jedňovej chirurgii u takto liečených pacientov a prejavil záujem o zaradenie mojej metódy do pooperačnej starostlivosti.

Zástupcovia veľkých nemocníc v Taliansku mali záujem stretnúť sa počas konferenecie ohľadom kooperácie pri výrobe elektroliečebných prístrojov pri terapiách bolestivých stavov.

Môj pocit z kongresu bol veľmi dobrý. Najdôležitejšie je asi poznanie, že odborníci v zahraničí oceňujú hľadanie nových postupov v medicíne. Nadviazali sme kontakty a na tretí deň pobytu v Anglicku sme sa vydali do univerzitného mestečka v Cambridge. Tam sme navštívili univerzitnú knižnicu, kde sme odovzdali svoje viacjazyčné dokumenty pre lekárov univerzitnej nemocnice s doporučením z kongresu.

Možem povedať, že je prijemné, keď vás príjmu na medzinárodnej úrovni a hľadajú vo vašej práci zmysel.

Po návrate z kongresu nás príjemne prekvapili emaily od zúčastnených lekárov, ktorých cieľom je navštíviť Slovensko a prísť sa pozrieť kde pracujeme a poskytujeme terapie impedančnou metódou.

Darmo medicína je veda nie politika. Bolo cítiť, že je veľmi doležité, hľadať nové postupy v liečbe civilizačných ochorení, akým degeneratívna choroba nepochybne je.

Teším sa, že naša námaha spojená s prípravou na kongres nebola márna.

Vďaka patrí všetkým pracovníkom môjho tímu, ktorí sa kongresu zúčastnili alebo zostali na Slovensku a pomohli odovzdať myšlienky našej metódy ďalej do sveta.

Na záver je potrebné dodať, že medicíne sa venujú odborníci a ich cieľom bolo a vždy aj bude hľadať nové postupy v liečbe akýchkoľvek ťažkostí pacientov s cieľom zbaviť ich utrpenia nech je akejkoľvek intenzity.

V prípade, že bude mať ktokoľvek záujem zúčastniť sa stretnutia so zahraničnými lekármi, bude samozrejme vítaný, stačí ak prejaví záujem a ohlási sa vopred, aby sme sa vedeli zariadiť. Samozrejme vítam aj každého, kto nepodporuje takýto postup a moje myšlienky a prijímam vopred pozvanie na akékoľvek fórum, kde bude prebiehať inteligentná a rozumná konfrontácia ohľadom našich medicínskych postupov. Pozvanie patrí aj pre mojich obľúbených anonymných kritikov, ktorí sa skrývajú len aby sa neidentifikovali. Teraz majú možnosť postaviť sa do budúcna kapacitám z ostatných univerzít a konfrontovať svoje nepodložené vyjadrenia o možnostiach a dopadoch mojej liečby.

MUDr. Pavol Kostka – neurológ

Zoznam pacientov Kliniky Kostka

26.06.2018

A tak sa mi splnil sen. Pred časom som sa totiž rozhodol, že by som sa chcel stať lekárom. Iste mi dáte za pravdu, že to nie je najľahšia škola. Pre mňa to platilo taktiež. Niekedy to šlo viac »

Impedančná terapia – elektrofyziologická potenciálová metóda

08.06.2018

Degeneratívne ochorenia chrbtice sú hlavnou príčinou bolesti krku, krížov a dolných končatín či už s alebo bez poškodenia nervových štruktúr v chrbticovom kanáli. Ich výskyt rastie s vekom. viac »

MUDr. Pavol Kostka – štúdia liečby

07.06.2018

Štúdia liečby degeneratívnej choroby chrbtice inovatívnou metódou impedančnou terapiou (kód štúdie: KIT01/2018EU-SR - skrátená verzia) Porovnávacia štúdia monitorujúca účinok impedančnej viac »

zeman, babiš

Vedenie ČSSD odhlasovalo zotrvanie vo vláde

23.08.2019 21:50

Česká koaličná vláda, zložená z hnutia ANO a sociálnych demokratov (ČSSD) a podporovaná komunistami, pokračuje.

poľsko, tatry, búrka, blesk, vrtuľník, helikoptéra

Búrku v Tatrách Poliaci prirovnávajú k teroristickému útoku, nezvestných už našli

23.08.2019 21:04

Vyhlásil to v piatok predstaviteľ horskej záchrannej služby na poľskej strane.

poľsko, tatry, búrka, blesk

SHMÚ vyzýva turistov na opatrnosť, v prípade búrok majú zísť do nižších polôh

23.08.2019 20:02

Ak chcú turisti vyraziť do hôr aj v prípade hroziacich búrok, mali by ísť skoro ráno a sledovať oblohu a radar.

PEOPLE-JEFFREY EPSTEIN/DOCUMENTS

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

23.08.2019 18:20

Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.

pavolkostka

Degeneratívne ochorenie chrbtice je liečiteľné.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 22770x
Priemerná čítanosť článkov: 1518x

Autor blogu